علیرضا صبا، دبیرشورای هماهنگی کانون‌های فرهنگی، هنری، دینی و اجتماعی دانشجویان دانشگاه تهران نتایج نهمین جشنواره رویش این دانشگاه را اعلام کرد.

در قسمت آثار هنری فردی جشنواره، از پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران، نرجس مؤمنی در بخش عکس و حسین جعفری در بخش هنرهای تجسمی، رشته طراحی پوستر مقام برگزیده و مجتبی آدمیان در فیلم‌نامه‌نویسی و مهرسا تقی‌زاده در بخش صنایع دستی رشته تذهیب و نگارگری مقام برگزیده را کسب کردند.

از دانشکده الهیات و معارف اسلامی، روح الله طالبی در رشته داستان کوتاه مقام برگزیده و فاطمه ملکی در بخش هنرهای تجسمی، رشته نقاشی مقام شایسته تقدیر را کسب کردند.

سید میلاد موسوی حق‌شناس از دانشکده علوم اجتماعی توانست تا مقام برگزیده در بخش فیلم، رشته فیلم مستند را به دست آورد و محمدصادق کربلایی‌زاده از همین دانشکده توانست تا مقام شایسته‌تقدیر بخش ادبی، رشته شعر را کسب کند.

از پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران، میلاد بذرافشان در رشته فرش، از دانشکده زبان‌ها و ادبیات خارجی عادل نریمانی در رشته فیلم‌نامه‌نویسی و کیمیا اکبری از پردیس ابوریحان در رشته نقاشی توانستند مقام برگزیده رشته‌های خود را به دست آورند. همچینن عادل نریمانی توانست تا در بخش نمایش‌نامه نویسی نیز مقام شایسته تقدیر را کسب کند و علی سلطانی‌فر از دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی، مقام شایسته تقدیر بخش شعر را به دست آورد.

کانون موسیقی باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران نیز توانست تا در رشته موسیقی سنتی گروهی مقام شایسته تقدیر را کسب کند.

در بخش طرح و ایده کانونی، کانون نیکوکاری والعصر باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران توانست مقام برگزیده و کانون‌های سبزدیمن پردیس کشاورزی و منابع طبیعی و فیلم‌وعکس دانشکده فنی کاسپین مقام شایسته‌تقدیر را به دست آوردند.

در بخش جایزه مسئولیت اجتماعی، یادبود شهید حسین علی‌مرادی که برای نخستین بار اهداء می‌شود، امیرحسین راحمی از دانشکده الهیات و معارف اسلامی به عنوان فرد برگزیده معرفی شد. همچنین کانون خیریه حامی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی نیز توانست تا رتبه شایسته‌تقدیر این بخش را به دست آورد. این جایزه به یاد شهید حسین علی‌مرادی، دانشجوی جهادگر، مدرسه‌ساز و فعال حوزه کانون‌های دانشجویی دانشگاه تهران و علامه طباطبایی که در سال ۱۳۹۸ به تؤفیق شهادت در این راه دست یافت، به افرادی و کانون‌های دانشجویی که در حوزه مسئولیت اجتماعی فعالیت‌های ارزنده‌ای انجام می‌دهند، اهداء می‌شود.

اما در میان رقابت برای انتخاب برترین کانون فرهنگی، هنری، دینی و اجتماعی دانشجویان دانشگاه تهران در این دوره، کانون نیکوکاری والعصر باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران توانست مقام برگزیده را به دست آورد. کانون‌های سبزدیمن پردیس کشاورزی و منابع طبیعی و رسانه باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران مقام شایسته تقدیر را در این بخش به دست آوردند.

نهمین جشنواره رویش دانشگاه تهران ویژه دستاوردهای و توانمندی‌های کانون‌های فرهنگی، هنری، دینی و اجتماعی دانشجویان دانشگاه تهران در رشته‌های و بخش‌های مختلف، کار خود را از دی ۱۳۹۹ شروع کرد. در مجموع نزدیک به ۱۷۰ اثر در سامانه جشنواره بارگزاری شد که پس از طی مراحل پایش اولیه و داوری تخصصی نتایج آن اعلام می‌شود.

شرح تصویر پست: گردهمایی مسئولان، برگزیدگان و دبیران شورای هماهنگی دانشگاه‌های کشور در اختتامیه هفتمین جشنواره ملی رویش با حضور علیرضا صبا به عنوان برگزیده بخش طرح و ایده- شهریور ۱۳۹۸- دانشگاه تربیت مدرس- امتیاز تصویر: پایگاه خبری معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری