علیرضا صبا در نشست فعالان فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران از آغاز فرآیندهای اجرایی سومین جشنواره فرهنگ دانشگاه تهران خبر داد.

این نشست که عصر دوشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۰ برگزار شد، فعالان فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران شامل دبیران کانون‌های فرهنگی، هنری، دینی و اجتماعی دانشجویان دانشگاه تهران، دبیران انجمن‌های علمی دانشجویی و فعالان نشریات دانشجویی حضور داشتند. همچنین علیرضا صبا، دبیر شورای هماهنگی کانون‌های فرهنگی،‌ هنری، دینی و اجتماعی دانشجویان دانشگاه تهران، سحر خرمی، رئیس اداره مشارکت‌های فرهنگی و اجتماعی اداره کل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران و محمد قوشچیان، دبیر مجمع انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه حاضر بودند و در رابطه با پرسش‌های حاضران پاسخ می‌دادند.

در ابتدای این جلسه علیرضا صبا از برگزاری مرحله ملی نهمین جشنواره رویش خبر داد و اظهار داشت که مرحله ملی این جشنواره از ۸ تا ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ برگزار می‌شود. سپس صبا با اشاره به برگزاری جلسه شورای هماهنگی در ۱۸ اردیبهشت تأکید کرد که آسیب شناسی مرحله دانشگاهی این جشنواره انجام شده است و از تجربیات به دست آمده در برگزاری سومین جشنواره فرهنگ دانشگاه تهران استفاده خواهیم کرد.

صبا اشاره کرد که دهمین جشنواره درون دانشگاهی رویش یکی از بخش‌های سومین جشنواره فرهنگ خواهد بود و در این خصوص بیان کرد: قصد داریم تا در سومین جشنواره فرهنگ، مسئولیت تمام بخش‌های رقابتی بخش کانون‌ها را به دبیران و دانشجویان فعال هر حوزه بسپاریم. این که به عنوان مثال دبیر کانون موسیقی مسئولیت کامل شامل تبلیغات، تعیین ضوابط اجرایی، ضوابط داوری و دیگر مسائل را دنبال کند به طور قطع و یقین می‌تواند کمک بیشتری به افزایش کیفیت جشنواره کند.

صبا تأکید کرد: قصد داریم در جشنواره فرهنگ علاوه بر اعلام شیوه‌نامه داوری، کارنامه هر فرد را به دست او برسانیم. این امر یک پروژه‌ی سنگین است که تنها با حضور و پای‌ کار بودن تمام کانون‌ها محقق خواهد شد. نه تنها کانون‌ها که انجمن‌ها و فعالان نشریات نیز باید پای کار بیایند تا بتوانیم این بحث را ممکن کنیم. ایجاد چنین رویه‌ای در برگزاری جشنواره‌های دانشگاهی می‌تواند یک تأثیر مثبت و دائمی در حوزه‌ی فرهنگ دانشگاهی بگذارد.

دبیر شورای هماهنگی گفت: اکنون در مرحله‌ی نگارش شیوه‌نامه اجرایی جشنواره هستیم که پس از انجام رایزنی‌ها و مشورت با دبیران کانون‌ها نسبت به انتشار آن‌ها اقدام خواهیم کرد. سعی خواهیم داشت نظر دانشجویان و دبیران کانون‌ها را از همین مرحله وارد عمل کنیم و از مشارکت آن‌ها بهره‌مند شویم.

در ادامه جلسه محمد قوشچیان و سحر خرمی نسبت به پاسخ به سوالات و ارائه دیگر مباحث در زمینه‌ی جشنواره فرهنگ پرداختند.

شرح تصویر: جلسه هماهنگی ستاد برگزاری دومین جشنواره فرهنگ دانشگاه تهران- آبان ۱۳۹۸- تالار امیرکبیر معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران-عکاس: حانیه میرزایی