شماره جدید نشریه علمی ترویجی دلتا با همکاری علیرضا صبا منتشر شد.

علیرضا صبا در پنجمین شماره این نشریه پرونده‌ای کامل در رابطه با مسیر ترویج علم در ایران تهییه کرده است. وی انواع مختلف فعالیت‌های مروج علم در طول ۱۵۰ سال اخیر در ایران معرفی کرده است. همچنین گزارش برگزاری دوره جدید UTTED را نیز صبا تهییه کرده است.

علاوه بر یادداشت صبا، در شماره دوم دوره دوم دلتا، مصاحبه‌ای با پژمان نوروزی، مروج علم را می‌خوانیم. دلتا از کرونا نیز غافل نمانده و در یادداشتی، نقش دولت‌ها در اطلاع‌رسانی علمی درباره این ویروس را بررسی کرده است.

از دیگر عنوان‌های مقلات این شماره از دلتا می‌توان به: «مغز وسوسه‌هایمان را کنترل میکند یا وسوسه‌ها مغزمان را؟»، «بحران هویت جوان ایرانی؛ مهر فراموش شده»، «این دگرگونی سریع‌تر از تاریخ است؛ از چیستی تغییرات اقلیم تا آمادگی» و  «عقلانیت؛ شالودۀ مهاجرپذیری» اشاره کرد.

نشریه دلتا پیش از این با نام UTTED ، به صاحب امتیازی انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه تهران و مدیرمسئولی علی‌اصغرخلیلی و سردبیری فاطمه سخاوت فعالیت ‌می‌کرد که در اردیبهشت ۱۳۹۹ به دلتا تغییر نام داد. این نشریه در همان زمان، امتیاز حرفه‌ای را از معاونت پژوهشی دانشگاه کسب کرد. از افتخارات این نشریه می‌توان به کسب عنوان نشریه شایسته تقدیر فرهنگی دومین جشنواره فرهنگ دانشگاه تهران اشاره کرد.

علاقه‌مندان برای مطالعه نشریه از اینجا اقدام می‌توانند اقدام کنند.